Новини Київ Повна версія

В Україні почався сезон літніх відключень: експерт спрогнозував, скільки не буде світла

· Економіка

Мешканці окремих районів Києва в понеділок, 22 червня, повідомили про відключення електроенергії. Зокрема, відключення світла фіксували в Дніпровському, Голосіївському та Дарницькому районах.

Окрім того, світло зникло й у частині Оболонського району, зокрема, на вулиці Йорданській. Як повідомляють жителі столиці, у будинкових чатах з'являються повідомлення про початок аварійних відключень електроенергії.

По факту в Україні вже розпочався сезон літніх відключень світла через надмірне використання кондиціонерів, розповів УНІАН голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв.

"В принципі, так, можна сказати, що сезон літніх відключень електроенергії вже розпочався в Україні. Не забуваємо, що ворог готує наступні обстріли, які можуть ще більше посилити дефіцит через пошкодження підстанцій – хоча й домашнє завдання по їхньому захисту виконано непогано", – зазначив експерт.

Головною причиною відключень стало масове використання кондиціонерів внаслідок літньої спеки.

"Зараз спостерігається дефіцит електроенергії в ранкові та вечірні години. Це пов’язано з тим, що активно використовується кондиціонуюче обладнання. Кондиціонери сумарно в Україні можуть давати додатковий дефіцит електроенергії на рівні до 1,8-2 ГВт/год. Це величезна цифра. Плюс збільшення середньодобової температури вище +20°C на 1°C додатково дає споживання до 250 МВт/год. Тобто дефіцит ще збільшується. І цей сумарний дефіцит призводить до того, що в Києві і інших регіонах України відбуваються відключення побутових споживачів. Переважно бізнес закриває ці потреби, але тих потужностей, що будував бізнес – майже 3 ГВт – їх не вистачає зараз", – констатує Ігнатьєв.

Влітку блоки АЕС виходять на плановий ремонт – це ще одна причина. Водночас на імпорт електроенергії з Європи не варто особливо розраховувати.

Реклама

"Не забуваємо, що 2 енергоблоки АЕС, а це 2 ГВт/год – виведені зараз в планові ремонти. Хоч вони й з випередженням графіку йдуть, але все одно. В Європі зараз також спека – у наших сусідів румунів, угорців, словаків, поляків. Тому немає такого об’єму електроенергії у них, щоб нам видавати для покриття нашого дефіциту. Зараз імпорт набагато нижчий. Все це сумарно дає дефіцит електроенергії. Тому в різних регіонах, де найбільше споживання, але немає можливості передати, розподілити електроенергію, якраз і створюється дефіцит", – каже експерт.

Світло вимикатимуть, навіть якщо українці будуть менше використовувати кондиціонери, вважає фахівець.

"Якщо ми разом зменшимо споживання за рахунок невикористання електроенергії для кондиціонерів, то в ранкові години це може бути до 2 годин, не враховуючи обстріли. В вечірні години – від 3 до 4 годин", – прогнозує Ігнатьєв.

Тим часом в ДТЕК підтверджують відсутність світла в Дніпровському та Дарницькому районах Києва внаслідок аварії. Згідно з повідомленням енергетиків, електропостачання має повернутись в домівки до 16:00.

Джерело: УНІАН